postheadericon Zagranicą na Ibizie, Teneryfie, Majorce

Sylwester w Hiszpanii? Świetny pomysł! Jednak zamiast wybierać tradycyjne miejsce na spędzenie tegorocznego sylwestra – czytaj: w centrum miasta, w otoczeniu urokliwych, hiszpańskich uliczek i zabudowań – pomyśl o czymś, co z pewnością na długo zapadnie w Twojej pamięci. Zastanów się, czy nie lepiej połączyć dwóch przyjemności… szalonej zabawy sylwestrowej oraz możliwości spędzenia wakacji nad morzem. Jest to z pewnością interesujące połączenie, które nie wielu osobom wpada na myśl – szczególnie, że amatorzy spędzania sylwestra w egzotycznym otoczeniu wybiorą raczej Egipt lub Tunezję. Znacznie mniej chętnych jest na sylwestrowy wyjazd na hiszpańskie Baleary czy Wyspy Kanaryjskie. Dlaczego? Może dlatego, że to zbyt blisko, a może dlatego, że większość osób sądzić, iż po sezonie letnim (czytaj: imprezowym) na Ibizie, Majorce oraz Teneryfie nie ma zbyt wiele do roboty, kiedy można poopalać się nad morzem. Wprawdzie niewiele tu miejsc, które można zwiedzić, za to z pewnością jest wiele krajobrazów, które zachwycają przez okrągły rok…

Sylwester na jednej z hiszpańskich wysp z pewnością będzie zachwycający, szczególnie dla osób, które nie znoszą mrozów i radykalnie niskiej temperatury, jaka co roku w okresie sylwestrowym panuje w Polsce. Dlatego wyjazd do ciepłego kraju jakim jest Hiszpania wydaje się dla nich idealnym rozwiązaniem i przepisem na dobrą zabawę pod gołym niebem.

Hiszpania jest położona stosunkowo blisko naszego kraju, jednak klimat jest tu zupełnie inny niż w Polsce. Panują tu bowiem upalne lata i ciepłe zimy. Z tego właśnie powodu rok w rok ściąga tu masa turystów z różnych zakątków świata. Większość odwiedzających przybywa tu jednak na wakacje, dlatego w sezonie zimowym nie ma dużego tłoku. Jeśli więc marzysz o wyjątkowym sylwestrze, pamiętaj, że hiszpańskie wysypy – wśród nich Ibiza, Teneryfa i Majorka – to naprawdę świetny pomysł!